NÁVOD, JAK SE DOSTAT DO HLADINY ALFA

PŘÍPRAVA


Pohodlně se usadťe, doporučuji před samotnou meditaci použít toaletu.

Uvolněte vše na oblečení, tak aby vás nic neškrtilo, sundejte i boty.

Můžete se i přikrýt, aby vám nebyla při meditaci zima. To by vás mohlo rušit.


VYSVĚTLENÍ


Abyste se dostali do hladiny alfa musíte být fyzicky uvolnění, a to velmi dobře. Protože alfa je spánkový režim.


Tímto postupem se dostanete do alfy, takže vaše vědomí bude vnímat o čem přemýšlíte, ale nebude se bránit, jako se nebrání třeba ve snu .


Zde najdete návod, přesný postup, jak si uvolnit jednotlivé části těla. Pokud vám ho někdo bude číst, je to lepší, protože vy se tak můžete nechat vést.


ZAČÁTEK


Nyní se pohodlně usaďte a dejte dlaně vzhůru, tak aby se ničeho nedotýkaly. Položte si je volně na stehna, aby vám to bylo pohodlné a zároveň, aby to bylo přirozené​ a abyste je neměli křečovitě zkroucené nebo nepřirozeně vytočené. Nesmí se ničeho nedotýkat. Toto je základ, protože, když pak máte nejakou vizi, že ​například odemykáte klíčem svůj nový dům, tak kdyby se vaše dlaně něčeho dotýkaly neměly by prostor a bylo by to nepřirozené. Byl by tam rozpor mezi tím, co si představujete  a co cítí ty prsty ve skutečnosti. Není to žádný lotosový květ jen, aby se ta senzorická  část dlaně ničeho nedotýkala.


DECHOVÉ CVIČENÍ


Nyní přejdeme na kratičké dechové cvičení .


Na začátek uděláme 5 dechových cviků.

Ty se dělají tak, že se zhluboka nadechnete, ale do břicha to znamená až úplně dolů co to jde, chvíli zadržte dech a potom vydechněte, a to tak, že vytlačíte úplně všechno. Udělejte to 5x.

Může se stát že Vás  budou brnět prsty na rukách a nebo tváře. Je to hlavně u lidí, kteřídýchají hodně mělce a tak se může stát,  že už za těch 5 nádechů prokrvíte tělo a okysličíte ho.


POSTUPNÉ UVOLNĚNÍ


LEVÁ NOHA


​Nyní budeme nejdříve uvolňovat levou nohu. Měl byste cítit, že úplně jinak vnímáte tu svojí levou nohu než tu pravou. Ten rozdíl pocítíte výrazně, že svou pravou nohu si uvědomujete a levou si neuvědomujete. Až to tak budete cítit budete vědět, že už to umíte a zbytek těla už půjde lehce.


Zkusíme teď uvolnit  nyní levou nohu. Zavřete oči a teď tedy budeme uvolňovat prsty na levé noze.


Takže soustřeďte svojí pozornost na prsty na levé noze. To znamená palec, ukazováček, protředníček, prsteníček a malíček a uvolněte všechny svaly na prstech levé nohy.


Prsty na levé noze jsou těžké, prsty na levé noze těžknou, cítíte  v nich příjemnou tíhu a teplo, jsou čím dál těžší, jako kdyby byly z olova.


Prsty na levé noze jsou těžké, jsou velmi těžké.


A příjemná tíha a teplo postupuje do nártů, chodila, paty  a kotníku levé nohy. Od kotníku dolů levá noha je těžká, je čím dál těžší, cítíte v ní příjemné teplo, příjemné uvolnění, jako kdyby do ní tekl beton nebo olovo, těžkne a těžkne.

A to uvolnění postupuje nyní do lýtka, holeně a do kolena levé nohy a levá noha od kolena dolů je těžká, uvolněná, všechno je uvolněné a těžké.


Těžkne s každým výdechem víc a víc a cítíte jak se uvolňují všechny svaly v levém lýtku.

A to uvolnění postupuje do stehna a kyčle levé nohy , uvolňujete všechny svaly ve stehně a v kyčli. Pocit uvolnění postupuje do celého stehna a kyčle. Stehno těžkne s každým výdechem je těžší a těžší až do kyčle.

Levá noha je těžká, celá levá noha je úplně uvolněná všechny svaly jsou úplně uvolněné.

Levá noha jako by nebyla součástí vašeho těla, žije si svým vlastním životem. S každým výdechem je těžší a těžší.


A nyní byste měl cítit buď aspoň trochu nebo větší rozdíl v tom, jak vnímáte pravou  a levou nohu. Pokud je to tak, tak pokývejte hlavou ( v případě, že vás někdo vede, v opačném případě si to jen uvědomte a pokračujeme).

Tak vypadá uvolněná levá noha. Necháme levou nohu uvoněnou. Úplně ji nechte,  ať si žije svým vlastním životem. S každým výdechem se ještě více uvolňují všechny svaly na levé noze.


PRAVÁ NOHA


A soustřeďte svojí pozornost na prsty na pravé noze. To znamená palec, ukazováček, protředníček, prsteníček a malíček a uvolněte všechny svaly na prstech pravé nohy, uvolňujte všechny svaly v prstech pravé nohy. Prsty na pravé noze jsou těžké, prsty na pravé noze těžknou, cítíte v nich příjemnou tíhu a teplo, jsou čím dál těžší, jako kdyby byly z olova. Prsty na pravé noze jsou těžké, jsou velmi těžké.


A příjemná tíha a teplo postupuje do nártů, chodila, paty a kotníku pravé nohy. Od kotníku dolů pravá noha je těžká, je čím dál těžší, cítíte v ní příjemné teplo, příjemné uvolnění, jako kdyby do ní tekl beton nebo olovo , těžkne a těžkne.


A to uvolnění postupuje nyní do lýtka, holeně a do kolena pravé nohy a pravá noha od kolena dolů je těžká, uvolněná, všechno toto je uvolněné a těžké. Těžkne, a s každým výdechem se ještě více uvolňují všechny svaly v pravém lýtku.Uvolňujete každou šlachu a sval.


A uvolnění postupuje do stehna pravé nohy  a kyčle pravé nohy., Uvolňujete všechny svaly ve stehně a v kyčli. Uvolnění postupuje do celého stehna a kyčle, stehno těžkne s každým výdechem je těžší a těžší až do kyčle. Pravá noha je těžká, celá pravá noha je úplně uvolněná všechny svaly jsou úplně uvolněné. Pravá noha, jako by nebyla součástí vašeho těla. Žije si svým vlastním životem. S každým výdechem je těžší a těžší.


TŘÍSLA A PODBŘIŠEK


Obě nohy jsou těžké, jsou úplně uvolněné s každým výdechem se stávají těžší a těžší. Necháte  je úplně zrelaxované  a soustředíte svoji pozornost na třísla a podbřisek a uvolňujete všechny svaly v tříslech a pobříšku a uvolňujete břišní svaly.


Uvolňujete svaly vpředu na břiše i na bocích. Boční šikmé břišní svaly. Všechny břišní svaly jsou úplně uvolněné, celé břicho je úplně uvolněné.


ŽALUDEK  


Uvolňujete i žaludek, žaludek vám visí v břiše. V celém břiše cítím teď přijemnou tíhu a teplo a uvolnění.


HRUDNÍK


Uvolnění postupuje do hrudníku. Uvolňujete prsní svaly​. Uvolňujete všechny svaly v oblasti klíčních kostí v celém hrudníku a břiše. Cítíte přijemné teplo a tíhu, příjemné uvolnění, a s každým výdechem ještě víc těžknou všechny svaly v břiše a hrudníku. Nyní necháte břicho a hrudník úplně uvolněné .


HÝŽDĚ


Nyní se soustředíte svou pozornost na hýždě. Uvolníte levou i pravou  hýždi - zadeček, a to tak, že zadeček je úplně uvolněný. Všechny svaly na zadečku jsou úplně zrelaxované a uvolněné. Cítím v nich přijemnou tíhu a teplo.


PÁTEŘ


A teď uvolníme páteř. Soustřeďte svou pozornost hned nad konečník, jak je konec páteře. Úplně ještě mezi půlkama tam nahoře a uvolněte všechny svaly v oblasti bederní páteře. To znamená od konečníku až mezi ledviny. Krásně uvolňujete všechny svaly v oblasti bederní páteře. Běžte klidně v té představě obratel po obratli a všechny svaly mezi těmi obratli uvolněte. Nyní cítíte, jak se  páteř krásně uvolňuje a všechny svaly v okolí vaší páteře cítíte,  jak se uvolňuje a z bederní páteře postupuje po páteři až mezi lopatky do hrudní páteře.

A nyní zase postupujte obratel po obratli od lopatek až ke krční páteři, to znamená z oblasti mezi lopatkami až ke krční páteři uvolňujete


LEBKA


Až k vaší lebce. Všechny svaly kolem páteře uvolňujete. Všechny svaly v oblasti hrudní a krční páteře jsou nádherně uvolněné a cítím v nich příjemnou tíhu a teplo. Toto uvolnění postupuje do oblasti lebky. Všechny svaly v obasti hrudní a krční páteře jsou těžké, uvolněné. Celou páteř teď máme úplně uvolněnou. Cítíte v nich příjemnou tíhu a teplo.


LEVÁ ČÁST ZAD


Teď uvolníme levou část zad. Soustřeďte nyní pozornost ještě jednou k levé hýždi. Uvolňujete levou hýždi. Všdchny svaly v oblasti levé ledviny, a  uvolnění postupuje až do oblasti levé lopatky až do levého ramene. Celá páteř a levá polovina zad je úplně uvolněná a vaše záda těžknou a těžknou. Všechny tyto svaly jsou velmi těžké. Takto uvolněné, jako by nebyly součástí vašeho těla. Celá levá stranado ramena je těžká. Všechny tyto svaly jsou uvolněné a levá polovina zad je úplně těžká a zcela uvolněná . Takže celou páteř a celou levou polovinu zad máte zcela uvolněnou a s každým výdechem víc a víc těžkne vaše levá část zad .


PRAVÁ ČÁST ZAD


Nyní uvolníme pravou část zad. Soustředťe nyní pozornost ještě jednou k pravé hýždi. Uvolňujete pravou hýždi. Pravá strana zadečku je úplně uvolněná a uvolnění postupuje až do oblasti pravé ledviny. Uvolnění také postupuje až do oblasti pravé lopatky a i do pravého ramene. Celá  pravá polovina zad je úplně uvolněná a vaše záda těžknou a těžknou. Všechny tyto svaly jsou velmi těžké a uvolněné, jako by nebyly součástí vašeho těla​. Celá pravá strana zad až do ramene je těžká. Všechny  svaly jsou uvolněné a pravá polovina zad je úplně těžká a zcela uvolněná.


SHRNUTÍ


​Nyní máte celou páteř a celou pravou polovinu zad zcela uvolněnou a s každým výdechem víc a víc těžknou vaše záda.

Máte uvolněný celý trup a obě nohy jsou také plně uvolněné. Cítíte, jak vaše tělo je těžké. Břicho, hrudník, záda a páteř to všechno je velmi těžké a uvolněné. Cítíte takovou tíhu: je to těžké, ale současně lehké. Cítíte svobodu a volnost,až nepopsatelný pocit .


PRSTY NA LEVÉ RUCE


Teď necháme tělo a obě nohy úplně uvolněné a nyní soustředíte svou pozornost na prsty na levé ruce. Soustředíte pozornost na palec, ukazováček, prostředníček, prsteníček a malíček a úplně uvolňujete prsty na levé ruce. Prsty na levé ruce těžknou uvolňujete všechny svaly v prstech levé ruky, které stále víc těžknou.  Toto uvolnění postupuje směrem do dlaně a hřbetu levé ruky, zápěstí do předloktí do levého lokte do horní části levé ruky až do ramene. Celá levá ruka je teď úplně těžká, úplně uvolněná, celá ruka od ramene až do prstů je úplně uvolněná a těžká a s každým výdechem těžkne víc a víc. Levá ruka je úplně uvolněná, jako by byla z olova a těžkne víc a víc.Levou ruku máte teď úplně uvolněnou, zcela těžkou. Necháte jí úplně uvolněnou.


PRAVÁ RUKA


A  nyní soustředíte pozornost na  prsty na pravé ruce. Soustředíte pozornost na palec, ukazováček, prostředníček, prsteníček a malíček a úplně uvolňujete všechny  prsty na pravé ruce. Prsty na pravé ruce těžknou uvolňujete všechny svaly v prstech pravé ruky. Těžknou, jako by vám do nich proudilo olovo. Stále víc těžknou, a to uvolnění postupuje směrem do dlaně a hřbetu pravé ruky, zápěstí, do předloktí, do pravého lokte, do horní části pravé ruky a do ramene. Celá pravá ruka je teď úplně těžká, zcela uvolněná. Celá ruka od ramene až do prstů je úplně uvolněná a těžká a s každým výdechem těžkne víc a víc. Pravá ruka je úplně uvolněná jako by byla z olova a těžkne víc a víc. Pravá ruka je úplně uvolněná, a s každým dalším výdechem se stává víc a víc uvolněná. Pravou ruku máte teď úplně uvolněnou, úplně těžkou, necháte ji úplně uvolněnou.


Nyní máte obě nohy, celé tělo a obě ruce úplně uvolněné .


KRČNÍ PÁTEŘ

 

Ještě jednou uvolníme krční páteř. Soustředíte svou pozornost na krční páteř. Uvolněte krční páteř. Všechny obratle a všechny svaly v oblasti krční páteře. Uvolnění​ nyní postupuje do levé a pravé strany krku  dopředu do oblasti ohryzku.


OBLIČEJ


A teď uvolňujete všechny svaly na obličeji, to znamená,  že  uvolnění z vašeho krku postupuje do brady a do dolní čelisti. Uvolňujete dolní čelist. Dolní čelist je úplně uvolněná​. Možná se Vám trošku pootevřou ústa, tak je tak klidně nechte, vůbec se nebojte u toho malinko pootevřít ústa, protože ústa jsou úplně uvolněná jsou těžká. Cítíte, jak vám těžknou tváře. Těžkne vám dolní čelist. Těžknou vám svaly kolem úst a rtů a uvolňujete taky jazyk.

Nevtahujte jazyk do krku ani ho nevyplazujte. Váš jazyk je uvolněný, je těžký, a to uvolnění postupuje do obou tváří. Tváře jsou těžké s každým výdechem se ještě víc a víc uvolňují a jsou těžší a těžší a těžší jsou samozřejmě i svaly nosu.

Svaly kolem nosu jsou těžší a těžší . Svaly kolem očí jsou těžší a těžší. Uvolňujete všechny svaly kolem očí. Oční víčka jsou těžká, jsou úplně uvolněná, svaly na čele úplně uvolňuji.

Váš obličej je úplně bez výrazu. Je úplně kamenný, těžký včetně čela, a to uvolnění a příjemná tíha postupuje z tváře z čela na vrcholek hlavy do temena . To znamená, že uvolňujete zbytek hlavy, temeno a týl. Nyní jsou všechny svaly na vaší hlavě zcela uvolněné.


SHRNUTÍ

 

Mám uvolněné všechny svaly, celé tělo je zrelaxované s každým novým nádechem cítíte příliv pozitivní energie a s každým výdechem cítíte, jak se vaše tělo ještě víc víc uvolňuje a ještě víc uvolňuji svaly a těžkne vám celé tělo.


VSTUP DO HLADINY ALFA


Nyní budete sestupovat do hladiny alfa. On (pokud vám to někdo dělá)  nebo vy ( pokjud si to děláte sami) budete počítat od 30 do jedné. Budete věnovat pozornost jen tomu hlasu Budete se soustředit na ten hlas, který bude počítat od 30 do jedné  a až dojde k číslu jedna, budete v hladině alfa a při každém dalším nižším čísle se ještě víc uvolní všechny vaše svaly v těle.

30, 29,28,27,26,25, sestupujete níž a níž 24,23,22,21,20, propadáte se do příjemné tmy 19,18,17,16,15,  sestupuje hlouběji a hlouběji do svého podvědomí 14,13,12,11,10 rytmus vašeho dechu se zpomaluje 9,8,7,6,5,až řeknu jedna budete v hladině alfa 4,3,2,1.

>